Ponedeljek: od 9.00 do 12.00 ure
Sreda: od 9.00 do 12.00 in od 13.00 do 15.00 ure
Petek: od 9.00 do 12.00 ure
KORK Pivka, Kolodvorska 3: vsako 1. in 3. sredo v mesecu od 8.30 do 11.30
Temeljna načela Gibanja Rdečega križa
Gibanje Rdečega križa je nekakšen mozaik, sestavljen iz 175 nacionalnih društev, ki delujejo v zelo različnih razmerah in okoljih ter združujejo desetine milijonov članov. Delo Gibanja je sestavljeno predvsem iz praktičnih, vsakdanjih in večkrat improviziranih dejavnosti. Če želimo odpraviti vse razlike, zmanjšati odmike in spodbujati čvrsto in učinkovito delovanje, potrebuje Gibanje univerzalne standarde, smernice in enoten pristop; z drugimi besedami, temeljna načela.
Podeli:
Humanost
Mednarodno gibanje Rdečega križa in Rdečega polmeseca, ki je nastalo zaradi potrebe, da bi brez razlikovanja pomagalo ranjencem na bojnem polju, se na mednarodni in državni ravni trudi preprečevati in lajšati človeško trpljenje ob vseh priložnostih. Njegov cilj je zaščita življenja in zdravja in zagotavljanje spoštovanja človekove osebnosti. Gibanje spodbuja medsebojno razumevanje, prijateljstvo, sodelovanje in trajen mir med vsemi narodi.
Podeli:
Nepristranskost
Gibanje ne dela nobene razlike po narodnosti, rasi, verskem prepričanju, socialnem razredu ali političnem prepričanju. Prizadeva si, da bi ublažilo trpljenje posameznikov in pri tem ga vodijo samo njihove potrebe, prednost pa daje najnujnejšim primerom.
Podeli:
Nevtralnost
Da bi ohranilo zaupanje vseh, se gibanje ne opredeljuje v sovražnostih in se nikoli ne vpleta v politična, rasna, verska ali ideološka nasprotja.
Podeli:
Neodvisnost
Gibanje je neodvisno. Nacionalna društva kot pomočniki javnih oblasti pri človekoljubnih dejavnostih morajo biti podrejena državni zakonodaji svoje dežele, ne da bi izgubila svojo avtonomijo, ki jim bo omogočila, da vedno delujejo skladno z načeli gibanja.
Podeli:
Prostovoljnost
Gibanje je prostovoljno in ni osnovano na želji po dobičku.
Podeli:
Enotnost
V vsaki državi je lahko samo eno društvo Rdečega križa ali Rdečega polmeseca. Dostopno mora biti vsem. Svojo humanitarno dejavnost mora opravljati na celotnem ozemlju.
Podeli:
Univerzalnost
Mednarodno gibanje Rdečega križa in Rdečega polmeseca, v katerem imajo vsa društva enak status, enake pravice in dolžnosti, da si med seboj pomagajo, je univerzalno.
Prosimo vas, da izberete artikle iz naše trgovine.
Uporaba piškotkov na naši spletni strani
Pravna podlaga
Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Kaj so piškotki?
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).
2. Izkustveni piškotki
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
3. Funkcionalni piškotki
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
4. Oglasni ali ciljani piškotki
Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Nadzor piškotkov
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.
Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.